pályázat

NTP-SPEC-21, Anyanyelvi tehetséggondozás a Fiumeiben

Az NTP-SPEC-21 pályázathoz kapcsolódó tehetséggondozó programunk célja az anyanyelv művelésében tehetségesnek ígérkező diákok támogatása felfedezés központú közösségi élményekkel, melyeknek központi elemei a tiszta artikuláció, szép kiejtés, szókincsbővítés, mondatalkotás, szituációs helyzetek gyakorlása, szavalás, előadókészség fejlesztése, nyelvi ismeretek bővítése, szóbeli szövegalkotás, néprajzi ismeretek gyarapítása.

NTP-MTTD-20-0018, Android alapú drónprogramozás

Iskolánk informatikus kollégái ismét pályázatot nyertek az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt NTP-MTTD-20 pályázati kategóriában. A pályázatot a matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgáló hazai és határon túli tehetségsegítő programok támogatására írták ki. A pályázat megírói ezeket mondták el projektjük általános céljairól és azok megvalósításáról.

NTP-SPEC-21, MAGYAR ANYANYELVI NEVELÉS ÉS HAGYOMÁNYÁPOLÁS ÉLMÉNYALAPÚ TEHETSÉGGONDOZÁSA

Iskolánk pályázatot nyert az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt NTP-SPEC-21 pályázati kategóriában, amire 900.000, Ft vissza nem térítendő támogatást nyertünk.

A pályázatot többek között a magyar anyanyelvi, valamint a Magyarországon élő nemzetiségek anyanyelvi identitás megőrzését célzó, hagyományaik; szellemi és tárgyi emlékeik ápolását szolgáló tehetséggondozó programok megszervezésének és lebonyolításának támogatására írták ki.

Határtalanul témanap

Az erdélyi kiránduláson részt vevő tanulók segítségével Határtalanul témanapot tartunk 2021.11.08-án. Ezen a napon mind alsós mind felsős tanulóink, osztálykeretben, egy-egy elcsatolt terület történelmével, földrajzával, irodalmával, népi hagyományaival kapcsolatos tartalmakat ismerhettek meg és ehhez kapcsolódó feladatokat hajtottak végre. A hetedik osztályosok részt vehettek egy rendhagyó irodalomórán, melyen Molnár László, a Szigligeti Színház színészének, tolmácsolásában a hazaszeretetről szóló előadást hallgathattak meg. Sajnos idén, a járványügyi helyzet miatt, elmaradt a hagyományőrző néptánc bemutató, viszont csodálatos székelykapuk születtek az osztálytermek ajtajai köré. 

temanap

„Határtalanul!” kirándulás Erdélybe (HAT-20-01-0028, HAT-20-01-0029)

Iskolánk nyolcadikos diákjainak felejthetetlen élményben volt részük, hiszen a Határtalanul program keretében Erdélyben tölthettek néhány napot. Az október 4-től 8-ig tartó kiránduláson 70 tanuló és 7 kísérő tanár vehetett részt.

Eközben megismerkedtünk a csíki és a gyimesi történelmi és természeti helyszínekkel. Mindennap bőséges programban volt részünk. Megcsodálhattuk a Király-hágónál elénk táruló panorámát, majd gyalogtúrát tettünk a Tordai-hasadéknál. Betekintést nyerhettünk egy gyimesi csángó család életébe is, akik vendégül láttak bennünket Hidegségpatakán. Itt dal- és tánctanulásban volt részünk, majd helyi finomságokat kóstolgattunk. A csíkszeredai körséta során megtekintettük Makovecz Imre „angyalkás” templomát, valamint a Mikó-várba is eljutottunk, ami egy igazi székely múzeum. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc székely huszárjainak emlékére tiszteletünket tettük Nyerges-tetőn, majd Madéfalván is koszorút helyeztünk el a vértanúk emlékművénél. Gyalogtúrákban nem volt hiány, hiszen a leselkedő „medveveszély” ellenére körbesétáltuk a Szent-Anna tavat, megcsodáltuk a Gyilkos-tó vidékét, sőt részünk volt egy 3 órás túrában is, melynek során eljutottunk az 1300 m-es Kis-Cohárd csúcsára.

Természetesen nem maradhatott el a csíksomlyói kegytemplom megtekintése sem, sőt a legedzettebbek a búcsújáró helyet is bejárták. Az utolsó nap hazafelé menet megkoszorúztuk Tamási Áron sírját Farkaslakán, vásárolgattunk a korondi kirakodóvásárban, és lementünk a csodálatos parajdi sóbányába.

A célunk az, hogy minél több tanulónk eljusson Erdélybe és felfedezze a határainkon túli magyarlakta területeket. Reméljük, hogy a jövőben is megmarad ez a szép hagyomány és lehetőség.

Képek a honlapon:

 

 

szentannato

 

Sajtóközlemény - Efop-3.11.1-17-2017-00023 „Szülő-suliba” hívogató – tegyünk együtt gyermekeinkért a szolnoki tankerületi központ köznevelési intézményeiben

A projekt 2018. február 1. és 2020. október 29. között valósult meg.

Az elnyert támogatás összege: 80.000.000,- Ft.

Támogatás mértéke:100%

A projekt megvalósításában a Szolnoki Tankerületi Központ 5 intézménye (Öcsödi József Attila Általános Iskola, Szegő Gábor Általános Iskola, Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola, Tószegi Általános Iskola és Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola) vett részt.

A pályázat célcsoportja: a pályázat megvalósításában 81 lemorzsolódással veszélyeztetett gyermeket és szüleit, inaktív pedagógusokat, pedagógus-jelölteket, valamint 27 mentor pedagógust, további 

pedagógusokat és munkanélküli szülőket vontunk be.

A pályázat főbb tevékenységei:

 

  • Egyéni fejlesztési terv készítése, mentorálás, felzárkóztatás és tehetséggondozás
  • Szülősuli programok
  • Egészségnevelés és mentálhigiénés programok szülőknek, gyerekeknek
  • Tájékoztató programcsomagok
  • Intervenciós módszerek fejlesztése
  • A projektet megvalósító szakemberek képzése, fejlesztése, szupervíziója
  • Hálózatosodás, kapacitásfejlesztés, együttműködések fejlesztése
  • Eszközök és anyagok beszerzése a programelemekhez kapcsolódóan

 

A projekthez szükséges képzések megvalósultak. A bevont tanulók kiválasztása és mentorálása megtörtént. A bemeneti mérőanyagok elkészültek, a mérések megvalósultak és az előírt fejlődési szintet teljesítették a bevont tanulók. A műhelymunkák folyamatosan valósultak meg. Több családi nap, kirándulás, kulturális esemény került megrendezésre. A beszerzett eszközöket, anyagokat a tanulók megkapták a projekt ideje alatt felhasználták. A pályázatban előírt indikátorokat teljesítettük, a bevont tanulók jelentős része különösen veszélyeztetett és hátrányos helyzetű, nehéz szociális helyzetben élő diák volt, akiknél sikerült a pályázatban meghatározott eredményt elérni.

NTP- MŰV-19-0021 pályázat beszámolója

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának 2018–2019. évi cselekvési programja alapján nyílt pályázatot hirdetett a hazai és a határon túli művészeti tehetséggondozó programok támogatására.

A pályázat célja: A hazai és határon túli művészeti (zeneművészeti, képző- és iparművészeti, táncművészeti, szín- és bábművészeti) tehetséggondozó programok támogatása.

Iskolánk 1.500. 000 forintot nyert, egy tanéven átívelő, új kezdeményezésű vagy már hagyományokkal rendelkező, legalább 30 órás, tanórán kívüli, élmény- és alkotásközpontú, komplex tehetséggondozó program megvalósítására. A kreatív rajzfilmklubban, „Popcorn” csoportban 14 fő, 8-10 éves tanuló vett részt.

Határtalanul! Erdélyben 2019 (HAT-19-01-0474, HAT-19-01-0475)

megvalosult

A 2019-es tanévben a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-hez benyújtott pályázataink (HAT-19-01-0475, HAT-19-01-0474) sikeresek lettek, összesen 5 390 000 Ft támogatásban részesültek hetedikes diákjaink. Két pályázatunkon 72 diák látogathatott el Erdélybe (HAT-19-01-0474: 32 fő, HAT-19-01-0475: 40 fő). A kirándulás 2019.09.30-10.04-ig tartott és a közel 1700 km-es utat két buszon tették meg. Diákjaink élményekkel felvértezve tértek haza az ötnapos túráról. Nem csak a szórakozásról szólt a projekt, hiszen egy komoly előkészítő szakasz előzte meg a kirándulást, majd két értékelő órán adhattak számot a megszerzett tudásról, számolhattak be élményeikről. Majd a projektet egy Határtalanul! témanap zárta, ahol iskolánk minden tanulója az elcsatolt területek történelmével, irodalmával, néprajzával és kultúrájával foglalkozhatott.

2019-es Határtalaul! program képekben:

 

Előkészítő foglalkozások

Kirándulás

Értékelő foglalkozások

Projektnap